Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym – Sochaczew

Z udziałem 170 ratowników z 15 klubów całej Polski w Sochaczewie , w dniu 30 marca odbyła się I runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach udział wzięła 12 osobowa nowo budowana reprezentacja MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Z Sochaczewa nasi młodzi ratownicy przywieźli sześć medali oraz wiele punktowanych miejsc. W konkurencji 100 m z przeszkodami Wojciech Osowski zdobył srebrny medal , a Martyna Rigol dorzuciła brązowy krążek. Ponadto Aleksandra Kozołup była 5, Agata Breitkopf – 7, Paulina Machoń – 8 , Michał Barnuś- 10. W konkurencji 50 m holowanie manekina A.Kozołup uplasowała się tuż za podium, M. Rigol i W .Osowski zajęli 5 miejsca, Paulina Machoń i Joanna Czok zajęły 7 miejsce, M. Barnuś był 8, A. Breitkopf – 10. W konkurencji 100 m ratowanie w płetwach M. Rigol zdobyła srebrny medal, A. Kozołup ponownie uplasowała się tuż za podium, P. Machoń i A. Breitkopf zajęły 5 miejsce, W. Osowski był 8, J. Czok -9 , a Paulina Reszczyńska i M. Barnuś – 10 miejsce.
W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane W.Osowski zdobywa srebrny medal, J.Czok była – 8, a Patrycja Schink plasuje się na 10 pozycji.
W konkurencji 100 m ratowanie z pasem zdobywamy dwa medale . Martyna Rigol zdobywa swój trzeci medal, tym razem srebrny, a P. Machoń brązowy krążek, Ponadto A. Kozołup ponownie na 4 miejscu, A. Breitkopf jest 5 , P. Reszczyńska i M. Barnuś – 7, J. Czok jest 9 , W. Osowski 10.
Sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami kobiet zajęła 5 miejsce.
W wieloboju Grand Prix w kategorii młodzik Martyna Rigol zajmuje 3 miejsce, Aleksandra Kozołup 5 miejsce, Paulina Machoń 7 miejsce. W kategorii junior młodszy Wojciech Osowski jest 3 , Agata Breitkopf zajmuje 6 miejsce , a Michał Barnuś 9 miejsce. W kategorii junior Joanna Czok jest siódma , a Patrycja Schink dwunasta. W kategorii open Joanna Czok plasuje się na wysokiej 8 pozycji, Patrycja Schink jest 16 , a Paulina Reszczyńska – 18. Po naukę pojechali Janusz Osipa, Tomasz Budz, Kajetan Gancarz nie poddając się bez walki. Z ekipą przebywali trenerzy Jędrzej Janyk i Bogdan Stańczyk. Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki finansowemu wsparciu Gminy Kędzierzyn Koźle. Dziękujemy.