53 mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym Szczecin

W Szczecinie odbyły się 53 mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach udział wzięła 16 osobowa ekipa MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Nasi ratownicy odnieśli niebywały sukces zdobywając 9 medali , w tym 3 tytuły mistrzów Polski , 3 tytuły wicemistrzów Polski oraz trzy medale brązowe. W konkurencji 200 m z przeszkodami złoty medal zdobył Maciej Matyjasek. W konkurencji 100 m z przeszkodami tytuł mistrza Polski zdobył Maksymilian Topolnicki , Wojciech Osowski odebrał brązowy medal , a Aleksandra Kozołup była 4, Martyna Rigol 5, Agata Breitkopf 6, Paulina Machoń 7. W konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach Martyna Rigol i Maksymilian Topolnicki zdobyli brązowe medale, W. Osowski był 5, Paulina Machoń 6, A. Kozołup 7, A. Breitkopf 9, Michał Barnuś 10 , Joanna Czok 11. W konkurencji 50 m ratowanie manekina po raz drugi tytuł mistrz Polski zdobył M. Topolnicki , czwarte miejsca zajęli : M. Rigol, M. Matyjasek, W. Osowski , A. Kozołup zajęła 7 miejsce, P. Machoń była 9 , a A. Breitkopf 10. W konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach zdobyliśmy dwa srebrne medale Martyna Rigol i Wojciech Osowski, A. Kozołup zajęła 5 miejsce , A. Breitkopf była 7, P. Machoń 9, M. Barnuś 10. W konkurencji 100 m ratowanie kombinowane tytuł wicemistrza Polski zdobył W. Osowski , M. Barnuś był 6 , a M. Matyjasek 9. W najtrudniejszej konkurencji 200 m super ratownik M. Matyjasek otarł się o medal zajmując 4 miejsce. W trakcie zawodów rozgrywane były także sztafety. W sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami ratowniczki plasowały się na 12 i 13 miejscu/ 2 sztafety/ , a ratownicy zajęli 11 miejsce. W sztafecie 100 m holowanie manekina 4 x 25 m ratowniczki uplasowały się na 7 miejscu , a ratownicy na 12. W sztafecie 4x 50 m super ratownik zajęliśmy 8 i 12 miejsce. W sztafecie 4x 50 m z pasem ratowniczym zajęliśmy 11 miejsca. Ponadto w drużynie wystąpili ,biorąc udział w sztafetach : Paulina Reszczyńska, Janusz Osipa, Kajetan Gancarz, Zofia Rapiejko, Balbina Kupczyk, Patrycja Schink i Olivier Zajczyk. W mistrzostwach udział wzięło ponad 200 zawodników , w tym reprezentacje Włoch i Holandii , oraz mistrzowie i wicemistrzowie świata. Bardzo dobre wyniki , oprócz medalistów , pozostałych członków ekipy spowodowało iż nasza reprezentacja zajęła 3 miejsce drużynowo w kategorii OPEN, a drużyna młodzików została wicemistrzami Polski. Z reprezentacją przebywali trenerzy: Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk. Podziękowanie dla Gminy Kędzierzyn Koźle za współfinansowanie wyjazdu na mistrzostwa

szczecin muksmistrzostwa szczecin 11mistrzostwa szczecin 11mistrzostwa szczecin9mistzrostwa cszecin4mistrzostwa szczecin9 mistrzostwa szczecin10