Finałowa runda IV edycji ligi miast w pływaniu.

W Zdzieszowicach w dniu 17.11.19r. odbyła się finałowa runda IV edycji ligi miast w pływaniu. Zawody przeprowadzono na dystansie 25 m i 50 m w stylu klasycznym i dowolnym. Podopieczni szkoleniowca Bogdana Stańczyka z sekcji pływackiej MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle zdobyli aż 26 medali , w tym 14 złotych , 7 srebrnych i 5 brązowych. Po 2 złote medale zdobyli :Karol Rekowski, Jan Rapiejko, Balbina Kupczyk, Tomasz Budz. Pięcioro zawodników zdobyło także po 2 medale różnych kolorów: Angelika Mikołajek, Julia Guziak, Julia Samsel, Cyprian Knapiak, Zofia Rapiejko. Ośmioro zawodników zdobyło po jednym medalu: Karolina Breitkopf, Agnieszka Gucwińska, Jagoda Sado, Diana Emerling, Mateusz Kuterski, Natalia Bajer, Łukasz Gucwiński, Janusz Osipa.
Na zakończenie zawodów dokonano podsumowania całości IV edycji ligi miast. Nasi pływacy w poszczególnych rocznikach uplasowali się na następujących miejscach.
Rocznik 2011 i młodsi:
Kamila Sitnik I miejsce, Jagoda Sado II miejsce, Karolina Breitkopf i Agnieszka Gucwińska III miejsce.
Rocznik 2010.
Diana Emerling I miejsce, Mateusz Kuterski I miejsce
Rocznik 2008-2009
Milena Sitnik I miejsce, Natalia Bajer II miejsce, Karol Rekowski I miejsce
Rocznik 2006-2007
Angelika Mikołajek I miejsce, Julia Samsel II miejsce, Julia Guziak III miejsce Jan Rapiejko I miejsce, Cyprian Knapiak II miejsce
Rocznik 2003,2004,2005
Balbina Kupczyk I miejsce, Zofia Rapiejko II miejsce/ kat. zawodowiec/, Tomasz Budz I miejsce.
W całej edycji ponadto punktowali: Lena Lebiecka, Julia Balawender, Julia Żmuda, Julia Komodzińska, Milena Górka, Łukasz Kałąmaga, Michał Kałamaga, Mateusz Górka, Kajetan Gancarz,
Wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki dotacji Gminy Kędzierzyn Koźle oraz pomocy rodziców , którzy pomagali przy organizacji udziału zawodników w zawodach.