Liga Miast w pływaniu w Zdzieszowicach.

Liga miast w pływaniu nie zwalnia tempa. 7 grudnia w Zdzieszowicach odbyła się I runda V edycji ligi . W zawodach mikołajkowych udział wzięła także 25 osobowa drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Podopieczni trenera Bogdana Stańczyka zdobyli łącznie 25 medali , w tym 8 złotych, 8 srebrnych i 9 brązowych. Zawody rozegrano w stylu dowolnym i grzbietowym na dystansie 25 i 50 m.
Na dystansie 25 m w stylu dowolnym Lena Lebiecka zdobyła złoty medal, a Karolina Breitkopf i Franciszek Bytnar zdobyli srebrne krążki.
Na dystansie 50 m w stylu dowolnym Angelika Mikołajek, Balbina Kupczyk, i Karol Rekowski zdobyli złote medale. Diana Emerling ,Julia Samsel ,Zofia Rapiejko wywalczyły srebrne krążki a brąz zawisł na szyi Julii Komodzińskiej, Julii Guziak, Łukasza Gucwińskiego i Tomasza Budz.
Na dystansie 50 m w stylu grzbietowym złoto zdobyli : Julia Samsel, Balbina Kupczyk, Tomasz Budz i Karol Rekowski. Srebro wywalczyli : Diana Emerling, Zofia Rapiejko i Kajetan Gancarz. Brązowe krążki wywalczyli: Julia Komodzińska, Angelika Mikołajek, Mateusz Kuterski, Miłosz Kisieniowski, Łukasz Gucwiński .
Ponadto drużynę wspomagali i walczyli do końca: Jagoda Sado, Julia Balawender, Agnieszka Gucwińska, Julia Żmuda, Natalia Bajer, Michał Szkolny, Łukasz Kałamaga,Jan Rapiejko, Michał Kałamaga, Karol Lemczewski. Zawodnicy startowali w swoich kategoriach wiekowych 2005-2013, w rozbiciu na amatorów i zawodowców. Udział w zawodach był współfinansowany przez Gminę Kędzierzyn Koźle, za co zarząd klubu serdecznie dziękuje. Ponadto szczególne podziękowania dla rodziców za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu tak licznej ekipy na zawody oraz organizatorom zawodów za organizację i przeprowadzenie imprezy.

zdzieszowice 2019-3zdzieszowice2019-1zdzieszowice2019-6zdzieszowice2019-8zdzieszowice2019-10zdzieszowice2019-13zdizeszowice20191-5