Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym Ostrołęka 2020

W dniu 3 października w Ostrołęce odbyła się kolejna edycja Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach udział wzięło 133 ratowniczek i ratowników z 11 klubów z całej Polski, w tym 18 osobowa ekipa z MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Nasza ekipa dokonała nie lada wyczynu, zdobywając 23 medale, w tym 2 złote, 11 srebrne i 10 brązowe, plasując się na II miejscu pod względem zdobytych medali za potęgą sportowego ratownictwa wodnego ,jakim jest CKS Szczecin. Gwiazdą tych zawodów była Agata Breitkopf zdobywając medal w każdej rozegranej konkurencji , plus medal w sztafecie/ 2 srebrne , 4 brązowe/. Festiwal medalowy rozpoczęła Paulina Budzińska zdobywając srebrny medal w konkurencji 200 m z przeszkodami – kategoria junior i brąz w kategorii open. Ósme miejsce zajęła Joanna Czok, a Paulina Reszczyńska była 10. Wśród juniorów najlepszym okazał się nasz mistrz Maciej Matyjasek zdobywając złoto i brąz w kategorii open. Tuż za podium uplasował się Jarema Stańczyk , będąc jednocześnie 6 zawodnikiem w kategorii open. W konkurencji 100 m z przeszkodami srebrne medale zdobyli Jadwiga Burzyńska , Maciej Leszczyński i Karol Rekowski. Na trzeciej pozycji zameldowali się , zdobywając brązowe medale Agata Breitkopf i i Maksymilian Topolnicki.10 miejsca w swoich kategoriach zajęli Julia Samsel, Balbina Kupczyk i Michał Barnuś.
W konkurencji 50 m holowanie manekina srebrne medale zdobyli Agata Breitkopf i Karol Rekowski, a brąz Maciej Matyjasek. Ponadto 5 miejsca zajęli Jadwiga Burzyńska i Joanna Czok, 6 Michał Barnuś , 7 Maksymilian Topolnicki, 8 Maciej Leszczyński, 9 Martyna Rigol.
W konkurencji 100 m ratowanie w płetwach dwa medale zdobyli Maksymilian Topolnicki srebrny , a Agata Breitkopf brązowy. Ponadto 5 miejsca zajęli Julia Samsel, Martyna Rigol, Karol Rekowski, Maciej Matyjasek, Paulina Reszczyńska , Michał Barnuś uplasowali się na 6 pozycji, Joanna Czok była 7 a Maciej Leszczyński 8.
W konkurencji 100 m ratowanie manekina bezkonkurencyjny był Michał Barnuś zdobywając złoto, srebro zdobyli Agata Breitkopf, Maciej Matyjasek i Paulina Budzińska zdobywając także brązowy medal w kategorii open. Tuż za podium zameldowała się Jadwiga Burzyńska, 5 był Maciej Leszczyński , 6 miejsca zajęli Martyna Rigol, Joanna Czok, Maksymilian Topolnicki , dziewiąta była Zofia Rapiejko a dziesiąta Paulina Machoń.
W konkurencji 100 m ratowanie z pasem kolejne trzy medale wypływały dziewczyny . Srebro zdobyła Paulina Reszczyńska , a brąz Joanna Czok i Agata Breitkopf. 4 miejsce zajął Maksymilian Topolnicki , 5 Michał Barnuś , Paulina Reszczyńska – open. Na szóstym miejscu uplasowali się Maciej Leszczynski i Paulina Machoń, siódma była Balbina Kupczyk a 8 Jadwiga Burzyńska.
Ostatnią konkurencją zawodów były sztafety 4x 50 m z pasem ratowniczym. Bardzo dobre trzecie miejsce zdobyły ratowniczki w składzie: Paulina Budzińska, Agata Breitkopf, Paulina Reszczyńska, Joanna Czok.
Drużyna I męska w składzie : M.Leszczyński , M.Topolnicki ,M.Barnuś , M.Matyjasek zajęła 7 miejsce, a II drużyna w składzie : J.Stańczyk, K.Rekowski, Kajetan Gancarz, Wojciech Osowski zajęła 11 miejsce.
W klasyfikacji generalnej Grand Prix Polski ratownicy w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca : Agata Breitkopf, Maciej Matyjasek , Maksymilian Topolnicki – 2, Joanna Czok, Maciej Leszczyński – 3 , Paulina Budzińska , Karol Rekowski – 4 ,Paulina Reszczyńska, Martyna Rigol, Michał Barnuś – 5, Jadwiga Burzyńska- 6, Julia Samsel , Jarema Stańczyk – 9, Paulina Machoń 10, Balbina Kupczyk 11, Zofia Rapiejko – 12, Wojciech Osowski – 15, Kajetan Gancarz – 18.
Dobre szkolenie w klubie wpływa na fakt ,iż stajemy się liczącą ekipą w Polsce w sportowym ratownictwie wodnym. Obrany projekt szkolenia począwszy od dzieci na małym basenie , poprzez doskonalenie pływania w sekcji pływackiej , a następnie szkolenie techniczne ze sprzętem ratowniczym w sekcji sportowego ratownictwa wodnego przynosi efekty. Trwa to długo , ale efekty pracy są widoczne. Podziękowania dla trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka za duży wkład pracy w rozwój pływania amatorskiego w klubie i dla Prezesa Piotra Pietrzyka za pomoc w realizacji projektów. Podziękowania także dla trenerów klubowych i szkolnych. Szczególne podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Koźle za pomoc finansową i wspieranie działań klubu