54.Letnie mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym.

W dn.18-20 czerwca br w Szczecinie odbyły się 54 Letnie Mistrzostwa Polski w ratownictwie wodnym. Niebywały sukces odniosła 29 osobowa reprezentacja MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Nasza drużyna w klasyfikacji generalnej została wicemistrzem Polski , ulegając jedynie CKS Szczecin, a dziewczyny trzecią drużyną w Polsce. Nie kwestionowanym mistrzem Polski w klasyfikacji generalnej , w kategorii junior młodszy został Maksymilian Topolnicki, zdobywając po drodze dwa tytuły mistrza Polski w konkurencji 100 m z przeszkodami i 100 m ratowanie manekina oraz dwa wicemistrzostwa Polski w konkurencji 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem. Tytuł mistrza Polski w klasyfikacji generalnej zdobył także nasz młodzik Karol Rekowski , zdobywając tytuł mistrza Polski w kategorii 100 m z przeszkodami oraz dwa tytuły wicemistrza kraju w konkurencji 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem. Nasza sztafeta dziewcząt w składzie : Paulina Budzińska, Jadwiga Burzyńska, Agata Breitkopf i Joanna Czok w kategorii open przywiozła aż trzy medale, w tym dwa srebrne i brązowy. Wicemistrzami Polski zostali także : Szymon Skrzypiec w konkurencji 100 m z przeszkodami, Paulina Budzińska w konkurencji 200 m z przeszkodami oraz brązowy medal w najtrudniejszej konkurencji 200 m super ratownik. Dwa brązowe medale zdobyła także : Joanna Czok – w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach i 50 m ratowanie manekina, Cenny brązowy medal zdobyła para : Martyna Rigol i Julia Samsel w rzucie liną. Łącznie zdobyliśmy 16 medali oraz kilkanaście miejsc ocierających się o medale. Na tak udany występ swój wkład włożyli: Budzińska Paulina, Burzyńska Jadwiga, Breitkopf Agata, Czok Joanna, Reszczyńska Paulina, Rapiejko Zofia, Stano Martyna, Samsel Julia, Machoń Paulina, Rigol Martyna, Guziak Julia , Bajer Natalia, Mikołajek Angelika, Połulich Julia, Połulich Maja, Topolnicki Maksymilian, Rekowski Karol, Skrzypiec Szymon, Leszczyński Maciej, Stańczyk Jarema, Barnuś Michał, Osowski Wojciech, Antonik Bartosz, Gancarz Kajetan, Budz Tomasz, Onyszkiewicz Maciej, Knapiak Cyprian, Rapiejko Jan, Gucwiński Łukasz . Kadrę szkoleniową sportowej drużyny ratownictwa wodnego tworzą Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk , którym należą się duże słowa uznania . Podziękowania także trenerom klubowym , u których poszczególni zawodnicy trenują na co dzień pływanie. Prezes MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle Piotr Pietrzyk dziękuje ponadto wszystkim działaczom klubu, rodzicom ,którym ratownictwo wodne bardzo leży na sercu. Efekty kilkuletniej trudnej pracy z młodzieżą przyniosły zakładane rezultaty w Szczecinie. Słowa podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Koźle za duże wsparcie finansowe w szkoleniu młodzieży i w wyjazdach na zawody. Bez tego wsparcia nie bylibyśmy drugim ośrodkiem szkoleniowym w Polsce, gdzie tyle młodzieży poddaje się trudnemu wysiłkowi w obecnych czasach.

mistrzostwa polski222mistrzostwa polski29mistrzostwa polski26mistrzostwa polski24