Mistrzostwa Europy w ratownictwie wodnym Hiszpania 2021r.

W dniach 12-18 września w Castellon de la Plana / Hiszpania / odbyły się mistrzostwa Europy w ratownictwie wodnym. W mistrzostwach udział wzięło ponad 400 ratowniczek i ratowników z 15 krajów , w tym 24 osobowa reprezentacja Polski. W reprezentacji Polski znalazły się dwie zawodniczki ,które reprezentują MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle : Paulina Budzińska i Joanna Czok. Obie wystąpiły w kategorii junior , startując w dwóch konkurencjach i sztafecie.
Paulina Budzińska startowała w konkurencji 200 m z przeszkodami , wygrywając finał B , co dało 9 miejsce w Europie, 200 m super ratownik , zajmując w finale B – 4 miejsce , co dało 12 miejsce w Europie i sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami wspólnie Joanną Czok i innymi dwoma zawodniczkami zajmując 5 miejsce w finale A.
Joanna Czok startowała w konkurencji 50 m holowanie manekina , zajmując 2 miejsce w finale B, co dało 10 miejsce w Europie, 100 m ratowanie manekina w płetwach , zajmując 4 miejsce w finale B, co dało 12 miejsce w Europie. W sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami wspólnie z P.Budzińską i i innymi dwoma zawodniczkami zajęła 5 miejsce w finale A, natomiast w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina wspólnie z innymi zawodniczkami zajęła 6 miejsce w finale A.
Obie dziewczyny świetnie się zaprezentowały, poprawiając swoje rekordy życiowe i zajmując wysokie miejsca w finałach B oraz 5 i 6 miejsca w sztafetach w Europie. Poziom mistrzostw był bardzo wysoki, padły rekordy świata i Polski. Po Macieju Matyjasku jest to kolejna grupa młodzieży , która ostro puka do europejskich bram w ratownictwie. Tegoroczne mistrzostwa Europy pokazały iż warto inwestować w tę grupę młodzieży . Trenerzy MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle Bodan Stańczyk i Jędrzej Janyk resztę przekują w złoto. Podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Kogźle za dofinansowanie do wyjazdu na zawody.
Warto zaznaczyć że nasza reprezentacja zdobyła aż 11 medali!
W tym:
3 x
5 x
3 x
Wszystkim naszym reprezentantom gratulujemy!
Swoją nie małą cząstkę w przygotowaniach do zawodów oraz do dalszego szkolenia włożyli : AiR Products sp. z o.o. Warszawa, Berger Polska sp. zo.o. , Water Science and Technology Institute H2O Wrocław, PPHU Promerol SA Liszki , Kadula Zofia Liszki, Biuro Rachunkowe „ Podatek” Urszula Bisz, Gmina Strzelce Opolskie, Gmina Ujazd. Wszystkim dziękujemy za okazałą pomoc
hiszpania 10hiszpania 11hiszpania5hiszpania6hiszpania9