Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym Kędzierzyn Koźle

Druga runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym odbyła się w dniu 23 kwietnia w krytej pływalni w Kędzierzynie Koźlu. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydent Miasta Kędzierzyna Koźla Sabiny Nowosielskiej. Na otwarcie zawodów przybyli sekretarz miasta Kędzierzyna Koźla Zbigniew Romanowicz , kierownik wydziału kultury sportu i turystyki urzędu miasta Beata Kaczyńska Pogwizd oraz Prezes Zarządu Głównego WOPR Paweł Błasiak. W zawodach udział wzięło 128 ratowniczek i ratowników z całej Polski, w tym 25 osobowa ekipa MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Był to bardzo dobry start naszych zawodników, którzy zdobyli 13 medali , w tym 1 złoty, 5 srebrne i 7 brązowe . Niekwestionowany wynik osiągnął Maciej Matyjasek który zdobył złoty medal w konkurencji 200 m z przeszkodami oraz 1 miejsce w klasyfikacji generalnej open .Coraz lepsze wyniki w ratownictwie osiąga Zuzanna Kordek , która zdobyła dwa medale indywidualnie w kategorii junior młodszy – srebro w konkurencji 100m z przeszkodami i brąz w konkurencji 100 m ratowanie z pasem oraz srebro w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami. Ponadto w klasyfikacji generalnej junior młodszy uplasowała się na 3 miejscu , a w kategorii open była 6. Bardzo dobry występ Karola Rekowskiego który zdobył 3 medale indywidualnie w kategorii junior młodszy , srebrny w konkurencji 100 m z przeszkodami, i brązowe w konkurencji 50 m holowanie manekina i 100 m ratowanie kombinowane. Dwa medale brązowe zdobyła Paulina Budzińska w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane i 200 m z przeszkodami. Po 1 medalu zdobyli: Maksymilian Topolnicki – srebrny w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane, Joanna Czok – w konkurencji 50 m holowanie manekina i Jadwiga Burzyńska w konkurencji 100 m ratowanie z pasem. Dwa srebrne medale zdobyły sztyafety ratowniczek i ratowników w składzie: Paulina Budzińska, Joanna Czok, Jadwiga Burzyńska , Zuzanna Kordek i Maciej Leszczyński, Jarema Stańczyk, Maksymilian Topolnicki , Maciej Matyjasek. W klasyfikacji generalnej open wśród ratowniczek w pierwszej dziesiątce znalazły się Zuzanna Kordek 6, Joanna Czok – 7 i Paulina Budzińska -10. Wśród ratowników Maciej Matyjasek 1 i Maksymilian Topolnicki -10. Wszyscy nasi startujący oprócz medalistów zdobywali punkty do klasyfikacji swoich kategorii i open. Maja Połulich , Julia Połulich, Natalia Bajer, Paulina Machoń, Julia Guziak, Zofia Rapiejko, Martyna Rigol, Michał Kałamaga, Piotr Sado, Mateusz Kuterski, Jan Rapiejko, Tomasz Budz, Cyprian Knapiak, Bartosz Antonik, Maciej Onyszkiewicz, Michał Barnuś, Kadrę naszych sportowców trenują instruktorzy Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk pod bacznym okiem Prezesa klubu Piotra Pietrzyka. Duże podziękowania za wsparcie finansowe dla Gminy Kędzierzyn Koźle , Starostwa Powiatowego w Kędzierzynie , Zarządu WOPR Województwa Opolskiego , MWiK w Kędzierzynie Koźlu oraz firmy Berger trudno byłoby te zawody przeprowadzić. Wszystkie wyniki znajdują się na stronie live timing http://livetiming.pl/…/519f9c89-b668-4d5e-9447…. Transmisję z zawodów można obejrzeć na linku: https://www.youtube.com/watch?v=8fjos76En_s&t=469s .#projektwspolfinansowanyzgminykedzierzynkozle#gminaKedzierzynKozle#KedzierzynKozle#miastomozliwosci#projektwspolfinansowany+222066Liczba odbiorców424AktywnośćPromuj post