55.letnie mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym Warszawa

W dn. 27-29 maja w Warszawie odbyły się 55 letnie mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W mistrzostwach wzięło udział blisko 200 ratowniczek i ratowników z 19 klubów , w tym drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, w trakcie których poprawiono kilka rekordów Polski. Wśród walczących o najwyższe cele byli nasi reprezentanci, którzy zdobyli 11 medali, w tym dwa tytuły mistrzów Polski. Na najwyższym podium w kategorii junior młodszy stanął Karol Rekowski w konkurencji 100 m z przeszkodami oraz sztafeta 4 x 50 m z pasem dziewcząt w składzie: Julia Samsel, Natalia Bajer, Julia Guziak , Julia Połulich . Tytuł wicemistrza Polski w konkurencji 200 m z przeszkodami zdobył w kategorii open Maciej Matyjasek . Wicemistrzyniami Polski w konkurencji 100m ratowanie manekina z pasem zostały Jadwiga Burzyńska i Zuzanna Kordek. Brązowe medale zdobyli: w konkurencji 100m z przeszkodami Zuzanna Kordek i Karol Rekowski w konkurencji 50 m holowanie manekina. Największą niespodziankę sprawiły nam sztafety ratowniczek które zdobyły łącznie 5 medali. Medale srebrne w kategorii open zdobyły sztafety 4x 25 m holowanie manekina i 4x 50 m z pasem w składzie: Jadwiga Burzyńska, Martyna Rigol, Joanna Czok, Paulina Budzińska, Zuzanna Kordek. W kategorii junior młodszy sztafeta w składzie: Julia Samsel, Zuzanna Kordek, Julia Połulich, Julia Guziak, Natalia Bajer zdobyła srebrny medal w konkurencji 4x 25 m holowanie manekina oraz brązowy w konkurencji 4x 50 m z przeszkodami. W klasyfikacji generalnej nasi zdobyli drużynowe wicemistrzostwo Polski tuż za CKS Szczecin , a ratowniczki uplasowały się na 3 miejscu. Takie wysokie miejsce drużynowe to efekt wysokich miejsc zajmowanych przez wszystkich zawodników , we wszystkich rozgrywanych konkurencjach oraz budowane zaplecze wśród najmłodszych.MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle na 55 letnich mistrzostwach Polski w Warszawie reprezentowali: Paulina Budzińska, Jadwiga Burzyńska, Joanna Czok, Zuzanna Kordek, Zofia Rapiejko, Paulina Machoń, Martyna Rigol, Julia Samsel, Julia Guziak, Natalia Bajer, Julia Połulich, Maja Połulich, Maciej Matyjasek, Maksymilian Topolnicki, Maciej Onyszkiewicz, Michał Barnuś, Tomasz Budz, Karol Rekowski, Cyprian Knapiak, Mateusz Kuterski. Z zespołem przebywali trenerzy : Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk.Wyjazd do Warszawy mógł dojść do skutku dzięki dotacji Gminy Kędzierzyn Koźle. Dziękujemy..#projektwspolfinansowanyzgminykedzierzynkozle#gminaKedzierzynKozle#KedzierzynKozle#miastomozliwosci#projektwspolfinansowany Wszystkie wyniki oraz transmisja internetowa pod n/w linkiem.http://livetiming.pl/…/2d599f16-1b6d-480a-a5aa