XIII Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym Szczecin 2022

XIII Zimowe Mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym odbyły się w dniach 16-18 grudnia w Szczecinie. W zawodach wystartowało ponad 160 zawodników z 16 klubów z całej Polski , w tym 28 osobowa ekipa MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Nasi reprezentanci osiągnęli największy sukces w 50 letniej historii organizacji, zdobywając 41 medali , w tym 5 złote, 19 srebrne i 17 brązowe . Ponadto nasza drużyna została po raz pierwszy w historii drużynowym mistrzem Polski w kategorii kobiet i mężczyzn oraz w kategorii generalnej mistrzostw. Poszczególni reprezentanci osiągnęli następujące miejsca medalowe. Aneta Drabik zdobyła indywidualnie 6 brązowych medali w następujących konkurencjach : 200 m z przeszkodami, 100 m ratowanie manekina z pasem, 100 m holowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina , 200 m super ratownik ,100 m ratowanie kombinowane oraz srebrny medal w konkurencji 200 m super ratownik.Jadwiga Burzyńska zdobyła indywidualnie 2 srebrne medale w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem i 100 m holowanie manekina w płetwach oraz brązowy medal w konkurencji 200 m super ratownik. Joanna Czok zdobyła indywidualnie 2 brązowe medale w konkurencji 50 m holowanie manekina i 100 m ratowanie manekina z pasem.Zuzanna Kordek zdobyła indywidualnie 2 srebrne medale w konkurencji 100 m z przeszkodami i 100 m ratowanie manekina z pasem.Viktoria Kocjan zdobyła indywidualnie 2 brązowe medale w konkurencji 100 m holowanie manekina w płetwach i 100 m ratowanie kombinowane.Aleksandra Cieplak brązowy medal w konkurencji 200 m z przeszkodami.Olga Matyjasek srebrny medal w konkurencji 100 m z przeszkodamiNatalia Lewandowska srebrny medal w konkurencji 200 m z przeszkodami.Wśród mężczyzn bardzo dobry wynik uzyskał Karol Rekowski zdobywając tytuł mistrz Polski w konkurencji 100 m ratowanie manekina z pasem oraz 3 srebrne medale indywidualne w konkurencji 50 m holowanie manekina , 100 m z przeszkodami i 100 m ratowanie kombinowane .Maksymilian Topolnicki zdobył 2 brązowe indywidualne medale w konkurencji 200 m z przeszkodami , 50 m holowanie manekina i srebrny medal w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane.Dominik Dudys srebrny medal w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane.Maciej Matyjasek srebrny medal w konkurencji 200 m z przeszkodami.Michał Poprawa brązowy medal w konkurencji 200 m z przeszkodami.Mocna drużyna pokazała swoją wartość w sztafetach zdobywając 11 medali w tym: 4 złote , 5 srebrne oraz 2 brązowe. Tytuły mistrzów Polski zdobyli:Sztafeta 4 x 50 m z przeszkodami w składzie: Viktoria Kocjan, Joanna Czok, Aleksandra Cieplak, Natalia LewandowskaDominik Dudys, Maciej Matyjasek, Łukasz Solak, Michał Poprawaoraz srebrny medal sztafeta w składzie: Julia Samsel, Julia Połulich, Olga Matyjasek, Zuzanna KordekSztafety 4 x 25 m holowanie manekina osiągnęły następujące miejsca medalowe.1 miejsce sztafeta w składzie: Aneta Drabik, Viktoria Kocjan, Joanna Czok, Natalia Lewandowska.2 miejsce sztafeta w składzie: Zuzanna Kordek, Julia Samsel, Olga Matyjasek, Julia Guziak.3 miejsce sztafeta w składzie: Jadwiga Burzyńska, Zofia Rapiejko, Martyna Rigol Aleksandra Cieplak.2 miejsce sztafeta w składzie: Maciej Matyjasek, Maksymilian Topolnicki, Dominik Dudys, Michał Poprawa.Sztafety 4 x 50 m z pasem. Osiągnęły następujące miejsca medalowe.1 miejsce sztafeta w składzie : Natalia Lewandowska, Aleksandra Cieplak, Paulina Machoń, Joanna Czok.2 miejsce sztafeta w składzie: Zofia Rapiejko, Aneta Drabik, Jadwiga Burzyńska, Viktoria Kocjan.3 miejsce sztafeta w składzie: Zuzanna Kordek,Natalia Bajer, Olga Matyjasek, Julia Guziak.2 miejsce sztafeta w składzie: Dominik Dudys, Michał Poprawa, Roman Wołoszyn, Maciej Matyjasek.Dodatkowo brązowy medal w sztafecie 4 x 50 m super ratownik mix zajęła sztafeta w składzie: Natalia Lewandowska, Jadwiga Burzyńska, Maciej Matyjasek, Michał Poprawa. Wicemistrzyniami Polski w rzucie liną zostały : Jadwiga Burzyńska z Joanną Czok.Zawodnicy startowali i zdobywali medale w swoich kategoriach wiekowych .W klasyfikacji generalne mistrzostw nasi osiągnęli znakomite wyniki:W kategorii open zwyciężył Maciej Matyjasek , wyprzedzając Michała Poprawę , 4 miejsce zajął Dominik Dudys, 5 Łukasz Solak.W kategorii junior zwyciężył Maksymilian Topolnicki.W kategorii junior młodszy 2 miejsce zajął Karol Rekowski.Wśród kobiet w kategorii open kolejność była następująca: 2 miejsce Natalia Lewandowska, 3 miejsce Aleksandra Cieplak, 4 miejsce Aneta Drabik, 5 miejsce Viktoria Kocjan, 6 miejsce Joanna Czok, 7 miejsce Jadwiga Burzyńska.W kategorii junior 2 miejsce zajęła Aneta Drabika na 3 miejscu Jadwiga Burzyńska.W kategorii junior młodszy 4 miejsce zajęła Zuzanna KordekW kategorii młodzik 3 miejsce Olga Matyjasek.W zespole ponadto dzielnie walczyli zdobywając punkty dla drużyny : Jarema Stańczyk, Mateusz Kuterski, Kajetan Gancarz, Tomasz Budz, Jan Rapiejko, Cyprian Knapiak, Nasza zwycięska drużyna prowadzona była pod kierunkiem niestrudzonych trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka. Dziękujemy wszystkim za walkę i osiągnięte wyniki.Przygotowanie i wyjazd na mistrzostwa nie byłby możliwy gdyby nie pomoc finansowa i organizacyjna Gminy Kędzierzyn Koźle, WOPR Kędzierzyn Koźle, Miejskie Wodociągi i Kanalizacja sp. zo.o. w Kędzierzynie Koźlu , Berger sp. z o.o. oraz rodzice. Dziękujemy.#projektwspolfinansowanyzgminykedzierzynkozle#gminaKedzierzynKozle#KedzierzynKozleWszystkie wyniki pod linkiem;http://livetiming.pl/…/55ca9383-cb3c-4996-b1b8…