Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym Warszawa 2023r.

W dniu 26 marca w Warszawie odbyła się I runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach udział wzięło około 190 zawodników z 16 klubów całej Polski w tym 16 osobowa ekipa z MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie , podczas których poprawiono kilka rekordów Polski. Nasza ekipa zdobyła aż 16 medali , w tym 6 złote, 5 srebrne i 5 brązowe. Cztery medale zdobyły sztafety kobiet : złoty w sztafecie 4 x 50 m z przeszkodami w składzie: Olga Matyjasek, Julia Połulich, Natalia Bajer, Diana Emerling, brązowy w składzie: Aneta Drabik, Jadwiga Burzyńska, Zofia Rapiejko, Zuzanna Kordek. Srebrny w sztafecie 4 x 25 m holowanie manekina w składzie: Zuzanna Kordek, Olga Matyjasek, Julia Połulich, Diana Emerling, brązowy w składzie: Jadwiga Burzyńska, Zofia Rapiejko, Julia Guziak, Aneta Grabik. W konkurencjach indywidualnych Olga Matyjasek zdobyła złoto w konkurencji 100 m z przeszkodami i srebro w 50 m ratowanie manekina w płetwach . Diana Emerling złoto w konkurencji 50 m ratowanie manekina i srebro w 100 m z przeszkodami. Dwa medale zdobyła Zuzanna Kordek srebro w konkurencji 100 m z przeszkodami i brąz w konkurencji 50 m ratowanie manekina. Złoty medal w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach zdobyła Jadwiga Burzyńska, Aneta Drabik była trzecia. Wśród ratowników trzy medale zdobył Maksymilian Topolnicki srebro i brąz w konkurencji 200 m z przeszkodami i złoto w konkurencji 100 m ratowanie manekina. Do puli zwycięzców złoty medal dorzucił Karol Rekowski w konkurencji 100 m z przeszkodami. W klasyfikacji generalnej zawodów, w swoich kategoriach wiekowych nasi zajęli następujące miejsca : Olga Matyjasek -1, Karol Rekowski – 2, Maksymilian Topolnicki -3, Diana Emerling – 3, Jadwiga Burzyńska – 4, Zuzanna Kordek 4. Wielu zawodników plasowało się tuż za podium. Oprócz medalistów w składzie drużyny znaleźli się: Tomasz Budz, Cyprian Knapiak, Martyna Rigol, Jagoda Sado, Julia Samsel. Z reprezentacją przebywali trenerzy: Bogdan Stańczyk i Jędrzej Janyk. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki dotacji Gminy Kędzierzyn Koźle. Dziękujemy.Następne zawody w ramach GPP odbędą się w Żyrardowie.#projektwspolfinansowanyzgminykedzierzynkozle#gminaKedzierzynKozle#KedzierzynKozle