Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym -Żyrardów 2023.

W dniu 15 kwietnia w Żyrardowie odbyła się II runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach udział wzięło 172 zawodników z 17 klubów z całej Polski , w tym 8 osobowa ekipa z MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Nasi uzyskali bardzo dobry wynik, zdobywając 14 medali, w tym 7 złotych, 6 srebrnych i brązowy. Ponadto poprawili 3 rekordy Polski. Poszczególni zawodnicy uzyskali następujące wyniki.

Sztafeta w składzie Olga Matyjasek, Jagoda Sado, Julia Połulich i Diana Emerling zdobyły złoto i poprawiły rekord Polski w kategorii młodzik plus junior młodszy

🔥 Olga Matyjasek zdobyła złoto w konkurencji 100 metrów z przeszkodami poprawiając tym samym poprzedni rekord Polski o prawie 3 sekundy, srebro za 50 metrów ratowanie manekina w płetwach i brąz za 50 metrów ratowanie manekina z pasem.

🔥 Jadwiga Burzyńska zdobyła dwa srebrne medale w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach w kategorii junior i open oraz dwa srebra za 100 metrów ratowanie manekina z pasem w tych samych kategoriach

🔥 Diana Emerling zdobyła srebro w konkurencji 100 metrów z przeszkodami, złoto w konkurencji 50 metrów holowanie manekina ustanawiając tym samym nowy rekord Polski oraz złoto w konkurencji 50 metrów ratowanie manekina w płetwach.

🔥 Karol Rekowski zdobył złoto w konkurencji 100 metrów z przeszkodami, złoto w konkurencji 50 metrów holowanie manekina i srebro w konkurencji 100 metrów ratowanie manekina w płetwach

🔥 Ponadto Olga Matyjasek zdobiła pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik

🔥 Diana Emerling zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii młodzik

🔥 Jadwiga Burzyńska zajęła trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii junior oraz open

🔥 Karol Rekowski zajął pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w kategorii junior młodszy.

Dla zespołu punktowali także: Kajetan Gancarz i Cyprian Knapiak. Zespół prowadził trener Jędrzej Janyk.

Podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Koźle za współfinansowanie bardzo dobrego wyjazdu na zawody.