Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Płocku

W Płocku odbyło się Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Reprezentacja WOPR Kędzierzyn – Koźle zdobyła dwa medale złoty i srebrny oraz kilka miejsc punktowanych. Złoty medal w konkurencji 100 m ratownik w kategorii junior i open zdobył Łukasz Rybak. Jedyny osiągnął czas poniżej 1 min. – 59,05 sek. Srebrny medal w kategorii open zdobyła sztafeta 4x 50 m w składzie: Sławomir Wilkowski, Radosław Sierny, Przemysław Adamczyk, Łukasz Rybak. Ponadto w reprezentacji startowała jeszcze Zuzanna Trojanowska. Wielobój ratowniczy składał się z 4 konkurencji: 50 m holowanie manekina, 100 m holowanie manekina w płetwach, 100 m ratowanie kombinowane, 100 m ratownik. W Grand Prix udział wzięło 62 ratowniczki i 84 ratowników z całej Polski. Kierownikiem drużyny z K-Koźla był Jędrzej Janyk. Obecnie drużyna przygotowuje się do wyjazdu na finał Grand Prix do Ostrołęki , który odbędzie się w dniach 8-9.11.2014 r.