Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym Ostrołęka 2019 r

W dniu 27 kwietnia w Ostrołęce odbyła się II runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Miłą niespodziankę sprawiła nam 8 osobowa reprezentacja MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, zdobywając 13 medali, w tym 2 złote, 6 srebrne i 5 brązowe oraz wiele miejsc tuż za podium. W konkurencji 200 m z przeszkodami Maciej Matyjasek zdobył dwa medale , złoty w kategorii junior i srebrny w kategorii open, Paulina Reszczyńska zajęła 7 miejsce. W konkurencji 100 z przeszkodami Maksymilian Topolnicki i Wojciech Osowski zdobyli srebrne medale Martyna Rigol była 5 , a Paulina Machoń i Michał Barnuś zajęli 9 miejsca. W konkurencji 50 m holowanie manekina M.Rigol , M.Topolnicki , W.Osowski , M.Matyjasek wywalczyli brązowe medale , Joanna Czok była 6, P.Machoń 7 , a M.Barnuś – 9. W konkurencji 100 m ratowanie w płetwach M.Rigol zdobyła złoty medal, M.Topolnicki srebrny medal, W.Osowski był 5, J.Czok 6, M.Matyjasek 7 , M.Barnuś 8. W konkurencji 100 ratowanie kombinowane W.Osowski plasuje się na drugim miejscu, M.Barnuś jest 4 , a M.Matyjasek 5. W konkurencji 100 m ratowanie z pasem na pudło wskoczyła M.Rigol zajmując 2 miejsce , P.Machoń zdobywa brązowy krążek , J.Czok zajmuje 5 miejsce, Paulina Reszczyńska 7 i W.Osowski 8 miejsce. W konkurencji 4 x 50 m z pasem ratowniczym obie sztafety meldują się tuż za podium zajmując 4 miejsca. W klasyfikacji wielobojowej Grand Prix Polski nasi zawodnicy w swoich kategoriach wiekowych zajęli następujące miejsca: M.Topolnicki – 2, M.Matyjasek – 3 oraz 5 w kategorii open, M.Rigol i W.Osowski – 3, P.Machoń, P.Reszczyńska i M.Barnuś – 8, J.Czok – 9. Tak dobry występ naszej reprezentacji to efekt pracy trenerów Jędrzeja Janyka, Bogdana Stańczyka i Piotra Pietrzyka. Podziękowanie dla trenerów z PSP nr 9 , gdzie nasi zawodnicy trenują pływanie oraz szkółki pływackiej Zb. Chałata. Liczymy na dalszą współpracę z trenerami pływania dla dobra kędzierzyńsko kozielskiego ratownictwa wodnego. Wyjazd do Ostrołęki mógł dojść do skutku dzięki dotacji finansowej Gminy Kędzierzyn Koźle.

ostroleka20osrołęka 6ostroleka22ostrołeka 8ostrołeka 18ostrołęka 1ostrołęka 15ostrołęka 5ostrołęka 12ostrołęka grand prixostrołęka 10