Puchar Polski w sportowym ratownictwie wodnym Zabrze 2023

W dniach 25- 26 listopada odbyły się zawody Pucharu Polski w sportowym ratownictwie wodnym w Zabrzu. W zawodach udział wzięła 16 osobowa reprezentacja MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle . Rozgrywane były konkurencje indywidualne na dystansie 50 m we wszystkich kategoriach wiekowych: ratowanie kombinowane, ratowanie manekina, ratowanie manekina w płetwach , ratowanie manekina z pasem oraz sztafety : 4 x 25 m kombinowane, 4 x 25 m ratowanie manekina i 4 x 50 m z pasem ratowniczym. Zawodnicy MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle zdobyli łącznie 20 medali, w tym : 5 złote, 10 srebrne i 5 brązowe. Wśród naszych medale zdobyli:- Aneta Drabik: 3 złote, 1 srebrny.- Zuzanna Kordek : 2 brązowe- Jarema Stańczyk : 1 złoty, 2 srebrne, 1 brązowy- Roman Wołoszyn : 1 złoty, 2 srebrne- Karol Rekowski : 1 srebrny, 1 brązowy.Sztafeta 4 x 25 m kombinowane kobiet w składzie :Zuzanna Kordek, Julia Samsel, Zofia Rapiejko, Aneta Drabik zdobyła srebrny medal.Sztafeta 4 x 25 m mężczyzn w składzie: Jarema Stańczyk, Cyprian Knapiak, Karol Rekowski, Roman Wołoszyn zdobyła srebrny medal.Sztafeta 4 x 25 m ratowanie manekina kobiet w składzie : Zuzanna Kordek, Wiktoria Kochnowska, Zofia Rapiejko , Aneta Drabik zdobyła srebrny medal.Sztafeta 4 x 25 m ratowanie manekina mężczyzn w składzie: Karol Rekowski, Cyprian Knapiak, Jarema Stańczyk, Roman Wołoszyn zdobyła brązowy medal.Sztafeta 4 x 50 m z pasem ratowniczym kobiet w składzie: Zuzanna Kordek, Aneta Drabik, Wiktoria Kochnowska, Julia Guziak zdobyła srebrny medal. Ponadto w finach A wystąpili następujący zawodnicy: Wiktoria Kochnowska, Julia Guziak, Julia Samsel, Karol Rekowski.Oprócz medalistów zespół reprezentowali: Natalia Bajer, Bartek Malinowski, Piotr Sado, Maciej Malinowski, Tomasz Budz, Michał Kałamaga. Reprezentacja z Kędzierzyna Koźla wystąpiła pod nadzorem trenerów Bogdana Stańczyka i Jędrzeja Janyka.W zawodach wystartowało łącznie 177 zawodników z 17 klubów całej Polski. Była to bardzo dobry występ naszej drużyny. Przed nami zimowe mistrzostwa Polski w Kościerzynie. Wyjazd był możliwy dzięki dotacji Gminy Kędzierzyn Koźle i pomocy rodziców. Dziękujemy.#projektwspolfinansowanyzgminykedzierzynkozle#gminaKedzierzynKozle#KedzierzynKozle#kk24