Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym Katowice 2024r.

Z udziałem 200 zawodniczek i zawodników z 14 klubów z całej Polski odbyły się w dniu 6 kwietnia w Katowicach zawody z cyklu Grand Prix Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. W zawodach wzięła udział 22 osobowa ekipa z MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle, zdobywając 17 medali , w tym 2 złote, 6 srebrne i 9 brązowych. Trzy medale w konkurencjach indywidualnych / 2 srebrne i 1 brązowy / zdobył Maksymilian Topolnicki, Złoto i brąz przywiozła Zuzanna Kordek Dwa medale srebrne zdobyła Aneta Drabik. Dwa razy na podium stanęły Joanna Czok oraz Olga Matyjasek zdobywając srebrny i brązowy medal. O dwa brązowe medale pokusiła się Zofia Rapiejko . Złoty medal zdobyła Diana Emerlig , poprawiając jednocześnie rekord Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina. Brąz zawisł także na szyi Julii Dolaty. Sztafety 4 x 50 m kobiet wywalczyły 2 brązowe medale: w kategorii senior w składzie: Zuzanna Kordek, Julia Dolata , Aneta Drabik, Joanna Czok oraz w kategorii junior w składzie: Jagoda Sado, Lena Lebiecka, Diana Emerling, Olga Matyjasek. Wielu reprezentantów ocierało się o medal. Rozegrane były następujące konkurencje: 50 i 100 m holowanie manekina w płetwach, 50 m holowanie manekina, 50 i 100 m holowanie manekina z pasem , 100 i 200 m super ratownik. W skład kadry oprócz medalistów wchodzili: Kochowska Wiktoria, Samsel Julia, Szostak Martyna, Setnicka Victoria, Guziak Julia, Stańczyk Jarema, Wołoszyn Roman, Rekowski Karol, Knapiak Cyprian, Malinowski Bartek, Kruz Filip, Malinowski Maciej.Z drużyną przebywali trenerzy : Bogdan Stańczyk, Jędrzej Janyk. Zawody w Katowicach były ostatnim sprawdzianem przed letnimi mistrzostwami Polski , które się odbędą w dn.26-28.04 w Opolu. Podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Koźle za dofinansowanie wyjazdu oraz rodzicom za pomoc w organizacji wyjazdu.