Regaty żeglarskie MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle

W dniu 21 września na akwenie Dębowa odbyły się II regaty żeglarskie z okazji pożegnania lata. 21 dzieciaków z klubów MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle i Szekla Zdzieszowice na łódkach typu optymist ścigało się o najlepszego żeglarza tego sezonu. Walka była bardzo zacięta , wiatr jednym pomagał innym przeszkadzał , niemniej wszyscy dopływali do mety. Prym w regatach wiodły dziewczyny , gdyż zajęły całe podium . Zwyciężyła w finale Wiktoria Giet , wyprzedzając Kingę Osowską i Julię Balawender . Tuż za podium znaleźli się Dominik Ćwirko , Emilia Gembka , Patryk Urbańczyk i Michał Ćwirko. Wszyscy zawodnicy otrzymali medale, dyplomy i drobne nagrody. Po zawodach dzięki ładnej i słonecznej pogodzie wszyscy spotkali się przy grillu i pieczonej kiełbasie. Zawody bardziej przeżywali rodzice niż sami zawodnicy, u nich widać było opanowanie , a stres walczył z podmuchami wiatru. Duże podziękowania dla organizatorów regat . Piotr Pietrzyk, Mariusz Ogórczak i Adam Giet stanęli na wysokości zadania i przeprowadzili zawody na wysokim poziomie. Regaty zostały dofinansowane przez Gminę Kędzierzyn Koźle , poprzez zakup koszulek i czapeczek. Należy wspomnieć iż Gmina Kędzierzyn Koźle dofinansowuje działalność sekcji żeglarskiej MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. Dziękujemy

regaty 2regaty dębowa5regaty 6regaty dębowa 1regaty dębowa 2regaty dębowaregaty dębowa4