Mistrzostwa Europy w ratownictwie wodnym Riccone/Włochy/.

W Riccione / Włochy / w dn.19-24.09 br. odbyły się mistrzostwa Europy w ratownictwie wodnym. W reprezentacji Polski w kategorii junior wystąpił zawodnik MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle Maciej Matyjasek. Nasz zawodnik czterokrotnie wystąpił w finale A mistrzostw , zdobywając z kolegami brązowy medal w sztafecie 4 x 25 holowanie manekina . Ponadto w konkurencji 200 m z przeszkodami zajął wysokie 6 miejsce oraz 5 miejsca w sztafetach 4×50 m z przeszkodami i 4x 50 m z pasem ratowniczym . Dobry wynik debiutanta to efekt wieloletniego ciężkiego treningu , najpierw prowadzonego przez trenerkę pływania Ewelinę Deneka , a następnie przez instruktorów ratownictwa wodnego Jędrzeja Janyka i Bogdana Stańczyka. Od roku Maciek trenuje w SMS Racibórz pod okiem trenera pływania Rafała Bałysa . Mamy nadzieję iż dalej będzie podnosił swoje kwalifikacje i jeszcze nie raz przysporzy nam dużo satysfakcji. Wyjazd naszego zawodnika mógł dojść do skutku dzięki pomocy finansowej Gminy Kędzierzyn Koźle, za co klub MUKS WOPR serdecznie dziękuje

mistrzostwa europy 13mistrzostwa europy20mistrzostwa europy 17mistrzostwa europy9mistrzostwa europy7mistrzostwa europy 4