XI zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym Szczecin 2020

W dn.4-6 grudnia 2020r. w Szczecinie odbyły się XI zimowe mistrzostwa Polski w sportowym ratownictwie wodnym. W zawodach uczestniczyła kilkunastu osobowa młoda drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle. W mistrzostwach uczestniczyła cała krajowa czołówka z 15 klubów sportowych. Mimo tak dużej konkurencji nasi uzyskali niesamowity wynik , zdobywając 12 medali , w tym 1 złoty, 4 srebrne i 7 brązowe. Tytuł mistrza Polski w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane zdobył Maksymilian Topolnicki , zdobywając jednocześnie tytuł wicemistrza Polski w konkurencji 100 m z przeszkodami. Uzyskane dobre wyniki w pozostałych konkurencjach spowodowały iż zajął 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw w kategorii junior młodszy. Dużo radości sprawiła nam Agata Breitkopf zdobywając 5 medali , w tym dwa wicemistrzostwa kraju w konkurencji 100 m ratowanie kombinowane i 100 m ratowanie manekina w płetwach oraz 3 brązowe medale w konkurencji : 100 m ratowanie z pasem, 100 z przeszkodami , 50 m ratowanie manekina . Ponadto wraz z koleżankami zdobyła 3 brązowe medale w sztafetach. Uzyskane wyniki w całym turnieju pozwoliły zająć jej 2 miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw , w kategorii junior młodszy. Wicemistrzynią w konkurencji 100 m z przeszkodami została Jadwiga Burzyńska , a brązowy medal w konkurencji 200 m z przeszkodami zdobyła Paulina Budzińska. Trzy brązowe medale w sztafetach: 4 x 50 m z przeszkodami, 4x 25 m holowanie manekina , 4 x 50 m z pasem ratowniczym , w kategorii open zdobyły nasze ratowniczki w składzie: Agata Breitkopf, Jadwiga Burzyńska, Paulina Budzińska, Joanna Czok, Paulina Reszczyńska. W mistrzostwach punktowali wszyscy zawodnicy , co przełożyło się ,że nasza żeńska drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła 3 miejsce w Polsce, mężczyźni zajęli 7 miejsce , a cała drużyna uplasowała się na 5 bardzo dobrej pozycji. Gdyby tak jeszcze na mistrzostwa pojechali nasi ratownicy , którzy przygotowują się do mistrzostw Polski w pływaniu, byłoby pięknie.
Podczas zawodów rozegrano następujące konkurencje:
1.100 m i 200 m z przeszkodami- Karol Rekowski 5 miejsce, Joanna Czok -9 miejsce.
2. 50 m ratowanie manekina – Joanna Czok- 5, Karol Rekowski , Julia Samsel i Jadwiga Burzyńska – 8 , M. Topolnicki – 10, Martyna Rigol- 11.
3.Rzut liną – Wojciech Osowski i M.Topolnicki – 8 miejsce.
4. 100 m ratowanie manekina w płetwach – Joanna Czok, Jadwiga Burzyńska, Maksymilian Topolnicki – 5 miejsce, Martyna Rigol, Karol Rekowski- 8 miejsce, Paulina Budzińska – 10, Julia Samsel- 11, Julia Guziak- 12.
5.100 m ratowanie z pasem- Jadwiga Burzyńska – 4 , Paulina Machoń – 7, Paulina Reszczyńska- 8, Paulina Budzińska, Karol Rekowski, Maksymilian Topolnicki- 9, Zofia Rapiejko- 10 miejsce.
6. !00 m ratowanie kombinowane- Paulina Budzińska – 4, Joanna Czok- 5, Jadwiga Burzyńska- 6, Martyna Rigol- 8, Paulina Machoń- 10 miejsce.
7. 200 m super ratownik- Paulina Budzińska- 5 miejsce, Joanna Czok – 10, Paulina Reszczyńska – 12 miejsce.
W klasyfikacji generalnej nasi zajęli następujące miejsca: kategoria junior- Paulina Budzińska- 5, Joanna Czok- 7, Paulina Reszczyńska- 14, Wojciech Osowski- 21, Bartosz Antonik- 25.
Kategoria junior młodszy: Agata Breitkopf- 2, Maksymilian Topolnicki – 2, Jadwiga Burzyńska- 4, Martyna Rigol- 9, Paulina Machoń- 10, Zofia Rapiejko- 15, Kajetan Gancarz- 22, Tomasz Budz- 25, Maciej Onyszkiewicz- 26.
Kategoria młodzik: Karol Rekowski- 5, Julia Samsel- 11, Julia Guziak- 15, Angelika Mikołajek- 19, Natalia Bajer- 22.
Zarząd Klubu dziękuje trenerom Bogdanowi Stańczyk i Jędrzejowi Janyk za bardzo dobre przygotowanie zawodników do mistrzostw i opiekę podczas zawodów, w tak trudnych czasach pandemii. Szczególne podziękowania dla Gminy Kędzierzyn Koźle za dofinansowanie wyjazdu oraz dziewczynom z Wydziału Kultury ,Sportu i Turystyki za sprawne przygotowanie dotacji.
szczecin20203szczecin 202013szczecin20202szczecin20204szczein20201szczecin202011szczecin202024