Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym Kościerzyna

Ostatnia w tym roku runda Grand Prix Polski w sportowym ratownictwie wodnym odbyła się w dniu 20.11 br w nadmorskiej Kościerzynie. Osłabiona brakiem kilku osób drużyna MUKS WOPR Kędzierzyn Koźle spisała się znakomicie zdobywając 9 medali , w tym 3 złote, 3 srebrne i 3 brązowe medale. Zawody stały na bardzo wysokim poziomie , podczas których poprawiono 7 rekordów Polski, w tym dwa rekordy poprawił nasz młodzik Karol Rekowski w konkurencji 50m holowanie manekina z czasem 37.40 oraz w konkurencji 100 m ratowanie z pasem z czasem 1.06.40, zdobywając jednocześnie dwa złote medale i 1 srebrny w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach . W klasyfikacji generalnej Karol bezapelacyjnie zajął 1 miejsce. Jeżeli będzie się dalej tak rozwijał , to rośnie nam nadzieja olimpijska. Bardzo dobry wynik uzyskała nasza juniorka Joanna Czok która zdobyła łącznie 5 medali , jeden złoty, 1 srebrny i 3 brązowe oraz srebrny medal z drużyną w sztafecie 4 x 50 m z pasem ratowniczym, zajmując w klasyfikacji generalnej open 2 miejsce. Medal w sztafecie zdobyli także Julia Guziak, Jadwiga Burzyńska i Paulina Reszczyńska. Druga drużyna w składzie Paulina Machoń, Zofia Rapiejko, Julia Samsel, Martyyna Rigol w sztafecie zajęła 6 miejsce. Sztafeta mężczyzn w składzie : Karol Rekowski, Cyprian Knapiak , Maciej Onyszkiewicz, Michał Barnuś także uplasowała się na 6 miejscu. Wielu naszych reprezentantów ocierało się o medale zajmując 4, 5, 6 miejsca. Ponadto drużynę MUKS WOPR reprezentowali: Natalia Bajer, Tomasz Budz, Jan Rapiejko, Z drużyną przebywali trenerzy Bogdan Stańczyk, Jędrzej Janyk. W br, odbędą się w dn.10-12.grudnia zimowe mistrzostwa Polski. Podziękowanie dla Gminy Kedzierzyn Koźle za wsparcie finansowe projektu.
Duże podziękowania dla firmy handlowej E.Leclerc Kędzierzyn-Koźle za wsparcie finansowe wyjazdu.